Regulamin

Informacje ogólne

Właścicielem sklepu internetowego jest:

"MALUCH" SPÓŁKA CYWILNA PAŹDZIOR IWONA, PAŹDZIOR TADEUSZ
Os. Powstańców Śląskich PU-8
44-240 Żory
NIP: 6511534438
REGON: 273890380
Adres email: info@emaluch.com

Wspólnicy:

 1. PAŹDZIOR IWONA M A L U C H S.C. Iwona, Tadeusz Paździor
  Os. Powstańców Śląskich 8
  44-240 Żory
  NIP: 6511511791
  REGON: 241715459
  Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej Ministra Gospodarki

 2. PAŹDZIOR TADEUSZ M A L U C H S.C Iwona, Tadeusz Paździor
  Os. Powstańców Śląskich 8
  44-240 Żory
  NIP: 6511418117
  REGON: 241715494
  Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej Ministra Gospodarki

 

Przyjmowanie i realizacja zamówień

 1. Sklep internetowy eMaluch.com, zwany dalej Sklepem prowadzi sprzedaż a za pośrednictwem sieci Internet.
 2. Zamówienia od klientów są przyjmowane przez aukcje internetowe platformy Allegro.pl lub przez sklep internetowy. Natychmiast po złożeniu zamówienia Klient dostaje e - mailem wiadomość, że zamówienie dotarło do sklepu.
 3. Przyjęcie do realizacji zamówienia:
  1. w przypadku składanego zamówienia po raz pierwszy, płatnego przy odbiorze lub przelewem - rozpoczyna się po tym, jak do Sklepu dotrze e - mail od Klienta z potwierdzeniem złożonego zamówienia, o czym Klient jest informowany na stronie kończącej składanie zamówienia,
  2. realizacja każdego kolejnego zamówienia płatnego przy odbiorze lub przelewem rozpoczyna się natychmiast po jego otrzymaniu przez Sklep, o czym Klient jest informowany na stronie kończącej składanie zamówienia,
  3. W przypadku zamówienia złożonego w dni wolne od pracy - sobota, niedziela lub inne święta - jego weryfikacja następuje najbliższego dnia roboczego.
  4. W okresie świąt wielodniowych (Wielkanoc, Boże Narodzenie - Sylwester)
   czas oczekiwania na weryfikację i realizację zamówienia może ulec przedłużeniu.
 4. Zamówienie przesyłane jest do Kupującego oraz do Sprzedającego pocztą elektroniczną.  Sprzedający potwierdzi otrzymanie zamówienie Kupującemu.
 5. Po otrzymaniu zamówienia, Kupujący zobowiązany jest je zweryfikować i w razie niejasności powiadomić Sprzedającego pocztą elektroniczną lub telefonicznie o zaistniałych niezgodnościach.
 6. Zamówienie realizowane jest dopiero po otrzymaniu potwierdzenia mailowego lub telefonicznego od Kupującego, w terminie do 1-2 dni roboczych od otrzymania potwierdzenia.
 7. W wyjątkowych sytuacjach (np.: jeżeli dany produkt nie jest umieszczony na stronie, lub nastąpiła awaria strony) zamówienia przyjmowane są również mailem lub telefonicznie.
 8. Do sprzedaży promocyjnej oraz wyprzedaży przeznaczona jest ograniczona liczba towarów i realizacja zamówień następuje według kolejności wpływania potwierdzonych zamówień na te towary, aż do wyczerpania się zapasów objętych tą formą sprzedaży.
 9. Do każdego zamówienia dołączamy jest paragon, lub na życzenie Klienta wystawiana jest faktura VAT, w chwili, gdy wszystkie towary wybrane do zamówienia są skompletowane i gotowe do wysyłki.
 10. Klient może wycofać złożone zamówienie w całości do momentu jego wysłania.
 11. Składając zamówienie w Sklepie Klient wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych. Klient ponosi odpowiedzialność za podanie nieprawdziwych danych osobowych.
 12. Dane osobowe są chronione zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 r. „O ochronie danych osobowych” (Dz. U. Nr 133 poz. 883) w sposób uniemożliwiający dostęp do nich osób trzecich.

 

Ceny towarów

 1. Wszystkie ceny towarów podawane są w złotych polskich i zawierają podatek VAT.
 2. Cena podana przy każdym towarze jest wiążąca w chwili złożenia przez Klienta zamówienia.
 3. Sklep zastrzega sobie prawo do zmiany cen towarów znajdujących się w ofercie Sklepu, wprowadzania nowych towarów do oferty Sklepu, przeprowadzania i odwoływania akcji promocyjnych na stronach Sklepu bądź wprowadzania w nich zmian.
 4. Koszty dostawy zostaną uwzględnione w cenach towarów proporcjonalnie do ich wartości. Dostawa towaru odbywa się w wybrany przez Klienta i określony w zamówieniu sposób.

 

Czas realizacji zamówienia 

 1. Czas realizacji zamówienia to czas, który upływa od przyjęcia zamówienia do realizacji do chwili wysłania zamówionych towarów ze Sklepu, przy czym uwzględnione są tu tylko dni robocze. Zamówienie na towary o różnym czasie realizacji wysyłane jest po skompletowaniu całości, tzn. po upływie czasu najdłuższego z podanych.
 2. Termin otrzymania przesyłki = czas realizacji + przewidywany czas dostawy.
  1. Sposoby i czas dostawy w Polsce:
   1. Poczta Polska przesyłka priorytetowa, przewidywany czas dostawy 2 dni robocze
   2. Poczta Polska przesyłka ekonomiczna, przewidywany czas dostawy 3 - 5 dni roboczych
   3. Kurier, przewidywany czas dostawy 1 dzień roboczy
  2. Sposoby i czas dostawy w Unii Europejskiej
   1. Poczta Polska przesyłka ekonomiczna, przewidywany czas dostawy 10 dni roboczych
   2. kurier UPS / DPD, przewidywany czas dostawy 2- 5 dni roboczych
   3. Sposoby i czas dostawy poza Unią Europejską:
    1. Poczta Polska przesyłka ekonomiczna, przewidywany czas dostawy 2 - 6 tygodni
    2. Poczta Polska przesyłka priorytetowa, przewidywany czas dostawy 1 - 2 tygodnie
 3. Sklep nie ponosi odpowiedzialności za niedostarczenie towaru lub opóźnienie w dostawie spowodowane błędnym lub niedokładnym adresem podanym przez Klienta. Podane terminy są orientacyjne.

 

Formy płatności

 1. Płatność za zamówiony towar można zrealizować bezpośrednim przelewem bankowym na konto sprzedawcy, co określa Kupujący przy zamawianiu towaru, wybierając formę płatności "PRZELEW"
  Dane do przelewu:  
  83 1140 2004 0000 3202 7055 0395
  MALUCH S.C. Iwona, Tadeusz Paździor
  Os. Powstańców Śl. PU-8
  44-240 Żory
 2. Płatność przy odbiorze towaru od kuriera - pobranie
 3. Przelew bankowy poprzez zewnętrzny system płatności PayPayl
 4. Przelew bankowy, zapłata kartą, zakup na raty poprzez szybkie płatności internetowe przelewy24.pl
 5. Dostawa towaru następuje za pośrednictwem firmy kurierskiej K-EX, DPD, lub osobistego odbioru w siedzibie lub fili firmy.
 6. Ewentualne koszty wysyłki ustalane są w formularzu podczas składania zamówienia na stronie.

 

Reklamacje

 1. Wszystkie towary dostępne w Sklepie pochodzą z legalnego źródła, są oryginalne i nowe.
 2. Jeżeli po otrzymaniu towaru Klient znajdzie w nim wady fabryczne może skorzystać ze świadczeń gwarancyjnych w Sklepie.
 3. W przypadku reklamacji towarów objętych gwarancją producenta do przesyłki dołączona jest wypełniona przez sprzedającego karta gwarancyjna, która jest podstawą reklamacji.
 4. Towary objęte gwarancją producenta prosimy odsyłać bezpośrednio na adres producenta oraz postępować zgodnie z załączoną instrukcją danego producenta. Pozwoli to Państwu zmniejszyć koszty napraw podczas okresu objętego gwarancją oraz przyspieszyć czas naprawy.
 5. W przypadku uzasadnionej reklamacji podczas okresu objętego gwarancją przesyłka realizowana jest na koszt producenta.
 6. Reklamacji m.in. nie podlegają:
  1. Uszkodzeń powstałych na skutek użytkowania i konserwacji niezgodnej z instrukcją obsługi, niewłaściwego przechowywania, eksploatacji niezgodnej z przeznaczeniem.
  2. Uszkodzeń powstałych w wyniku upadku
  3. Uszkodzeń mechanicznych i termicznych (rozdarcia, przetarcia, pęknięcia, złamania)
  4. Normalnego zużycia, związanego z codzienną eksploatacją (pojawienie się luzów na łączeniach nitowanych, mechacenie tapicerki, zużycie osi kół, zużycie opon, dętek)
 7. Nie stanowią podstawy reklamacji różnice w wyglądzie towarów dostarczonych z zamówionymi, oglądanej na stronie internetowej Sklepu, które to różnice mogą wynikać z innych ustawień (parametrów) monitora Klientów.
 8. Klient ma prawo do złożenia reklamacji w ciągu 2 lat od daty zakupu pod warunkiem zawiadomienia Sklepu o wadzie w ciągu 2 miesięcy od stwierdzania niezgodności towaru z umową.
 9. Brak dowodu zakupu spowoduje nie przyjęcie towaru do rozpatrzenia reklamacji.

 

Prawo odstąpienia od umowy

 1. Klient może zrezygnować z towaru kupionego w Sklepie bez podania przyczyny w ciągu 14 dni od daty odebrania przesyłki.
 2. Zwracany towar należy odsyłać razem z otrzymanym dowodem zakupu - paragon lub faktura.
 3. Zwracany towar musi być w stanie niezmienionym, chyba że zmiana była konieczna w granicach zwykłego zarządu.
 4. Do paczki prosimy dołączyć dowód zakupu oraz wypełniony formularz zwrotu. 
 5. Sklep gwarantuje zwrot kwoty równej cenie towaru. Pieniądze zostaną zwrócone w ciągu 14 dni roboczych od momentu otrzymania zwracanego towaru, przelewem na konto wskazane przez Klienta.
 6. Sklep nie przyjmuje żadnych przesyłek odsyłanych za pobraniem.
 7. Koszt odesłania towaru nie podlega zwrotowi.
 8. Formularz zwrotu do pobrania poprzez kliknięcie w poniższy link:
  Formularz odstąpienia od umowy WORD – pobierz.
  Formularz odstąpienia od umowy PDF - wyświetl 

 

Postanowienia końcowe

 1. W sprawach nieuregulowanych niniejszym regulaminem obowiązują przepisy Kodeksu Cywilnego.
 2. Klient "Sklepu internetowego eMaluch.com", wypełniając formularz zamówienia potwierdza, że zapoznał się z niniejszym regulaminem i wyraża tym samym zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych związanych z działalnością firmy Maluch"  zgodnie z art. 23 ust.1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. Nr 133 poz. 883).
 3. Zgodnie z postanowieniami ww. Ustawy, Klientowi przysługuje prawo do kontroli przetwarzania tych danych.
 4. Zgodnie z ustawą mają Państwo prawo do wglądu w swoje dane, poprawiania lub żądania usunięcia ich z naszej bazy danych.
 5. Klient wyraża zgodę na przekazanie jego adresu e-mail do Grupy Allegro z siedzibą we Wrocławiu oraz na przetwarzanie przez Sklep eMaluch.com oraz Grupę Allegro, jego danych osobowych – w celu wypełnienia ankiety wraz z opinią o dokonanej transakcji w Sklepie eMaluch.com oraz potwierdzenia objęcia transakcji Programem Ochrony Kupujących (zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy o ochronie danych osobowych z dnia 29.08.1997 ).

 

Wszelkie Prawa Zastrzeżone 2016. Emaluch

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl